Порівняною характеристикою популярних різновидів покрівлі 2023 року.
Пристрій покрівлі, без сумніву, є найважливішим етапом будь-якого будівництва. Будь-яка будова, чи то промисловий об’єкт, чи то житловий будинок, потребує надійної, а за можливістю, і красивої, покрівлі. Усім добре відомо вираз, який уже давно став крилатим: «Під дахом будинку свого». І дійсно, на практиці з’ясовується, що від надійності покрівлі багато в чому залежить і надійність будови загалом. Але покрівля виникає не з повітря, і перед покупцем стає дуже непросте питання вибору.
З розвитком технологій усе більш багатогранним стає і ринок будівельних матеріалів. Не винятком є й покрівлі. Всі вони, зазвичай, вирізняються гарними технічними властивостями, високою якістю й естетичним зовнішнім виглядом. Але деякі відмінності, все ж, мають місце бути. Розглянемо їхній біль детально.
Серед найпоширеніших можна назвати такі типи покрівель:
1. Шифер.
Цей матеріал відомий уже давно та сказати про нього що-небудь нове навряд чи вийде. Але через його величезну поширеність, не згадати його взагалі теж не можна. Отже, до плюсів цього матеріалу можна зарахувати:
- високі характеристики міцності;
- відносна простота припасування;
- дешевизна.
Але й мінусів у шиферу, як покрівельного матеріалу, досить:
- крихкість;
- шкідливість азбестового складника;
- непривабливий зовнішній вигляд;
З Протягом часу набирає вологу, знебарвлюється, а крім того, стає прекрасним водоймою для різноманітних грибків і моху. Вартість шифера варіюється в зоні 2-3$ за квадратний метр. Гарантійний термін експлуатації 10 років (на практиці 30-40 років).
2. Металочерепиця.
Новітний матеріал, який вже встиг отримати собі достатню популярність на ринках усього світу, завдяки таким якостям:
- швидкий і порівняно простий монтаж;
- висока опірність механічним впливам;
- доступна ціна;
- легкість (не вимагає масивного каркаса);
- зручна для доставки.
Найбільшими мінусами тут, мабуть, є погана шумоізоляція та перевитрата матеріалу під час монтажу. Металочерепиця обійдеться приблизно в 7-15$ за квадратний метр. Гарантійний термін експлуатації 5-15 років (на практиці 30-50 років).
3. М’яка покрівка або бітумна черепиця.
Фізичні властивості матеріалу збігаються з назвою. Звідси та його переваги:
- простота транспортування;
- завдяки гнучкості неоціненна для пристрою покрівель зі складною геометрією скатів.
- практично повністю немає відходів;
- не сприйнятлива до корозії та гниття;
- поглинає звуки дощу.
Але така покрівля теж не ідеальна:
- дуже легкозаймиста;
- може вицвітати під впливом ультрафіолету;
- Порівняно низька механічна міцність.
Квадратний метр бітумної черепиці буде вартий приблизно 8-10 доларів. Гарантійний термін експлуатації 15-20 років (на практиці 30-50 років).
4. Профнастил.
Цей матеріал знаходить широке застосування не тільки в пристрої покрівлі, але й в інших будівельних роботах. Наприклад, під час монтажу різного роду огорож, опалубок та ін. Має низку переваг:
- легкий і швидкий монтаж;
- достатня міцність;
- довговічність;
- не висока ціна.
Попри свою декоративність і низку позитивних якостей, профнастил, все ж вважають вторинним матеріалом. Не варто забувати також про погану його шумоізоляцію; Ціни на профнастил починаються з 10$ за квадратний метр. Гарантійний термін експлуатації 15-20 років (на практиці до 50 років).
5. Натуральна черепиця.
Історично так склалася, що покрівля, влаштована з натуральної черепиці, надає всьому дому багатий вигляд, а сам матеріал відповідно зараховують до елітних. Така покрівля вирізняється:
- найвищою декоративною привабливістю;
- міцністю і стійкістю до погодних впливів;
- не горить і не іржавіє;
- вимагає мінімум експлуатаційних витрат;
- має високий рівень шумопоглинання.
Але, вибравши такий тип, покрівлі, необхідно приготуватися до:
- • великими фінансовими витратами;
- • каркас має бути дуже міцним і надійним, через велику вагу такого типу покрівлі.
Вартість квадратного метра керамічної черепиці починається з 25$ за квадратний метр. Гарантійний термін експлуатації 20-30 років (на практиці до 100-150 років).
Роздивившись різні типи покрівель і оцінюючи їхні переваги та вади, керуватися, все ж, рекомендується здоровим змістом і співвідношенням ціна-якість.